Wyniki minikonkursu październikowego

Z drobnym opóźnieniem przychodzimy z wyczekiwanymi wynikami!

W zażartej walce czterech autorów wyłonił się jeden zwycięzca. Nadesłane teksty wyróżniały się osobliwym podejściem do tematu muzyki, dzięki czemu powstały bardzo ciekawe utwory. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział, a uściski gratulacji przesyłam w stronę Nowego Użytkownika - zdobyłeś(-aś) serca zdecydowanej większości hurtownianego jury. Oto wyróżniony tekst:

nie tańczę już
Presja Perkusji znikła.
taką pałeczkę można komuś wsadzić do gardła
powoli
(dobra zabawa)
a potem grać dalej
bo muzyka gra!
ale ja jej nie słyszę
widzę tylko cymbał brzmiący

Prosimy o kontakt - nagrody czekają! Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w następnych minikonkursach.

blueberry | środa, 11 grudzień 2019 - 1:46 pm | | Domyślne | Brak komentarzy

Minikonkurs listopadowy

maja | niedziela, 17 listopad 2019 - 9:17 pm | | Domyślne | Sześć komentarze(-y)

V Konkurs O Złoty Karton III LO

Biblioteka Szkolna Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złoty Karton III LO”, ogłoszonego pod hasłem:

„ciepło-zimno"

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Wiersze można przesyłać do 31 stycznia 2020 r. Przewidziane jest uroczyste rozstrzygnięcie z wręczeniem nagród i dyplomów w połowie marca 2020 r., dla przyjezdnych laureatów głównych miejsc zapewniamy noclegi, a także zapraszamy na warsztaty poetyckie z jurorami. Poniżej szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia.
Zapraszamy!

justa | czwartek, 24 październik 2019 - 11:19 am | | Domyślne | Brak komentarzy
Użyte znaczniki: , , ,

Wyniki minikonkursu wrześniowego

Tak się złożyło, że minikonkurs wrześniowy ocenialiśmy w żeńskim gronie.
Poziom był naprawdę dobry i nadesłaliście aż 7 tekstów. Muszę przyznać, że wyjątkowo nie toczyłyśmy długich sporów, udało nam się właściwie werdykt ustalić jednomyślnie.

justa | środa, 16 październik 2019 - 09:07 am | | Domyślne | Brak komentarzy
Użyte znaczniki: , , ,

Minikonkurs październikowy

Czytałam ostatnio "Atenę" Paulo Coelho i trafiłam na fragment, w którym główna bohaterka puszczała sobie muzykę i tańczyła zupełnie nie do rytmu, chcąc w ten sposób obudzić w sobie nieznane jej energie, moce czy uczucia.

Październikowym konkursem jest właśnie owo ćwiczenie: złe tańczenie do ulubionej rytmicznej piosenki. Spróbuj, a następnie opisz swoje myśli, które przyjdą ci do głowy, czy to w trakcie, czy zaraz po.

W puli nagród:
tomik poetycki Marcina Biesa "Funkcje krytyczne"
oraz powieść "Pani Dalloway" Virginii Woolf

Termin do końca października!

Powodzenia!

blueberry | czwartek, 10 październik 2019 - 3:48 pm | | Domyślne | Cztery komentarze(-y)

Wyniki minikonkursu lipcowego

Pustym | niedziela, 29 wrzesień 2019 - 8:44 pm | | Domyślne | Brak komentarzy
Użyte znaczniki: , , , ,

Minikonkurs wrześniowy

Wakacje już za nami, mało tego, pół miesiąca szkoły za nami, więc najwyższy czas na nowy minikonkurs.
Już wkrótce zamieścimy wyniki lipcowego, napisaliście całkiem sporo wierszy inspirowanych kurzem, dlatego nasza ocena trochę trwa.

Na wrzesień z kolei proponujemy Wam, tak zupełnie na rozgrzewkę, popatrzeć w chmury.
Znajdźcie spokojną chwilę w ciągu dnia, by usiąść, wyciszyć się i popatrzeć na chmury, nie może to być puste, czyste niebo. Jak trzeba, to na te chmury poczekajcie, a potem spróbujcie napisać wiersz inspirowany ich obserwacją. Wcale nie musi być o chmurach.

Na wiersze czekamy do 30 września.

W puli nagród tym razem:
„William Wenton Instytut szyfrów” Bobbie Peers
„Pianista” Władysław Szpilman
"Trening życia" Marity Surmy i Daniela Majewskiego
oraz
"Teatr swój widzę kuliście" wydawnictwo zbiorowe o Wrocławskim Teatrze Pantomimy

justa | niedziela, 15 wrzesień 2019 - 2:27 pm | | Domyślne | Siedem komentarze(-y)

Podręcznik grafomana

czyli odnośnik do znalezionej strony

Szukając informacji o metaforze dopełniaczowej (środek wyklęty?) trafiłem na taką stronę.

Napisana luźno, zachęciła mnie, chyba poczytam. Was też zachęcam do konfrontowania się, co przyjmiemy a czego nie przyjmiemy. Jak mi się nasuną przemyślenia, to napiszę więcej. Dobranoc.

Myśliwy | wtorek, 03 wrzesień 2019 - 12:37 am | | Domyślne | Dwa komentarze(-y)