minikonkurs na ferie zimowe

Mimo że na dworze obecnie nie ma wielu roślin, to w domach, w doniczkach zagościły na dobre. Jedną z przedstawicielek uprzywilejowanej grupy roślin doniczkowych jest Maranta. W dzień można podziwiać jej wzorzyste liście. Jednak oprócz piękna odznacza się niespotykanym talentem. W nocy można nawet gołym okiem dostrzec jak skurupulatnie, listek po listku, układa się do snu. Chowając wzory liści traci urok tylko pozornie, zyskuje coś dużo bardziej wyjątkowego. Każdy z nas bywa taką Marantą. Powiedz mi proszę, kiedy Ty nią bywasz?

Wiersze można dosyłać do końca ferii (to jest do 23 lutego)
Termin nadsyłania wierszy przedłużony do 29 lutego!

Nagrody:

• "OKF FOT-ON" - album złozony ze zdjęć nagrodzonych w konkursie FOT-ON w latach 2008-2018
  • Borys Humeniuk, "Wiersze z wojny"
  • Anna Bellon, "Zaufaj mi"

ścianametra | piątek, 31 styczeń 2020 - 12:11 pm | | Domyślne | Jeden komentarz
Użyte znaczniki: , ,

wyniki minikonkursu listopadowego

maja | środa, 25 grudzień 2019 - 1:38 pm | | Domyślne | Brak komentarzy

Zdrowych i pięknych..

Hurtownia życzy Wam takich świąt o jakich marzycie, spędzonych w ukochanym gronie, ukochanym miejscu i  w zgodzie z sobą.
I niech dobre słowa rozgoszczą się w Waszych sercach.
Pięknych świąt Bożego Narodzenia!

justa | wtorek, 24 grudzień 2019 - 2:57 pm | | Domyślne | Brak komentarzy
Użyte znaczniki: ,

minikonkurs grudniowy

Już grudzień; czas poczuć świąteczny nastrój, a co tworzy go lepiej niż znane nam wszystkim piosenki o śniegu, reniferach i prezentach? Wczuj się w ich klimat i napisz wiersz nawiązujący do słynnego "All I Want For Christmas Is You" Mariah Carey.

iop | piątek, 13 grudzień 2019 - 12:58 pm | | Domyślne | Pięć komentarze(-y)

Wyniki minikonkursu październikowego

Z drobnym opóźnieniem przychodzimy z wyczekiwanymi wynikami!

W zażartej walce czterech autorów wyłonił się jeden zwycięzca. Nadesłane teksty wyróżniały się osobliwym podejściem do tematu muzyki, dzięki czemu powstały bardzo ciekawe utwory. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział, a uściski gratulacji przesyłam w stronę Nowego Użytkownika - zdobyłeś(-aś) serca zdecydowanej większości hurtownianego jury. Oto wyróżniony tekst:

nie tańczę już
Presja Perkusji znikła.
taką pałeczkę można komuś wsadzić do gardła
powoli
(dobra zabawa)
a potem grać dalej
bo muzyka gra!
ale ja jej nie słyszę
widzę tylko cymbał brzmiący

Prosimy o kontakt - nagrody czekają! Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w następnych minikonkursach.

blueberry | środa, 11 grudzień 2019 - 1:46 pm | | Domyślne | Brak komentarzy

Minikonkurs listopadowy

maja | niedziela, 17 listopad 2019 - 9:17 pm | | Domyślne | Sześć komentarze(-y)
Użyte znaczniki: , ,

V Konkurs O Złoty Karton III LO

Biblioteka Szkolna Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złoty Karton III LO”, ogłoszonego pod hasłem:

„ciepło-zimno"

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Wiersze można przesyłać do 31 stycznia 2020 r. Przewidziane jest uroczyste rozstrzygnięcie z wręczeniem nagród i dyplomów w połowie marca 2020 r., dla przyjezdnych laureatów głównych miejsc zapewniamy noclegi, a także zapraszamy na warsztaty poetyckie z jurorami. Poniżej szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia.
Zapraszamy!

justa | czwartek, 24 październik 2019 - 11:19 am | | Domyślne | Brak komentarzy
Użyte znaczniki: , , ,

Wyniki minikonkursu wrześniowego

Tak się złożyło, że minikonkurs wrześniowy ocenialiśmy w żeńskim gronie.
Poziom był naprawdę dobry i nadesłaliście aż 7 tekstów. Muszę przyznać, że wyjątkowo nie toczyłyśmy długich sporów, udało nam się właściwie werdykt ustalić jednomyślnie.

justa | środa, 16 październik 2019 - 09:07 am | | Domyślne | Brak komentarzy
Użyte znaczniki: , , ,