Wyniki styczniowego mini-konkursu Hurtowni

Wczoraj w składzie 4-osobowym udało nam się wyłonić zwycięzcę naszego mini-konkursu. Ale, przyznam nie było to takie proste, nie umieliśmy tym razem ocenić systemem punktowym, za to dość burzliwie dyskutowaliśmy. Dlatego też zacznę może od osób, które tym razem nie zdobyły pierwszej nagrody, ale ich wiersze zostały przez nas zauważone. Przede wszystkim "Zwyczajny sonet" Karola Zdrowaka. Właściwie zgodnie stwierdziliśmy, że to naprawdę dobry wiersz, miałby duże szanse na I miejsce, ale nawiązanie do tematu konkursu było według nas tak nikłe, że jednak nie mogliśmy w żaden sposób go nagrodzić, ponieważ ocenialiśmy też inspirację, nawiązanie do filmiku. Ale zapraszamy do udziału w kolejnych mini-konkursach, bo wiersz świetny.

Oprócz Karola spodobały nam się również wiersze eMai i aniwlam, i tu u eMai znów nawiązanie do filmiku wydawało nam się bardzo bardzo słabe, natomiast sam wiersz naprawdę niezły, z kolei dużym plusem u aniwlam było mocne nawiązanie do filmiku, ale wiersz trochę "nierówny", miejscami naprawdę dobrze napisany (współczesny wiersz rymowany dobry jest niezwykle trudno napisać), mniejscami niestety troszkę banalny.

Oczywiście zapraszamy autorki do udziału w kolejnych konkursach.

A teraz czas wreszcie na pierwszą nagrodę, nie była ona oczywista od razu, ale po kilkukrotnym przeczytaniu wiersza i podzieleniu się naszymi wrażeniami, dogłębnym przeanalizowaniu tekstu I miejsce przyznaliśmy Lunie M.
Naszym zdaniem był to wiersz, który najlepiej oddał klimat filmiku, najbardziej nawiązał i to we wszystkich aspektach: treściowym, formalnym, technicznym. Już wystarczy spojrzeć na tytuł, potem zapis wiersza, jego wartkość, krótkie wersy, wreszcie treść, autorka czy autor nawiązuje do gry komputerowej i robi to w sposób niewymuszony. Jest to tekst, który naprawdę nas ujął.

Gratulujemy serdecznie i prosimy o kontakt celem odebrania nagród!

justa wtorek, 13 styczeń 2015 - 09:04 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

dwa komentarze(-y)

eMaja

Gratuluję.

eMaja, - 13-01-’15 21:57
Justa

Bardzo prosimy o kontakt Karola Zdrowaka i aniwlam, ponieważ Wasze wiersze zostały zauważone, a laureatka głównej nagrody nie jest z Wrocławia i nie może skorzystać z bonu na lunch, ta nagroda przechodzi na kogoś z Was, ponieważ nie wiemy czy możecie z niej skorzystać, prosimy o kontakt, możecie pisać na maila: jpaluch@lo3.wroc.pl lub ujawnić się tu na blogu, jeśli oboje jesteście z Wrocławia, nagrodę dostanie po prostu ten,kto odezwie się pierwszy! Lunch w Gryz.lim czeka :)

Justa, - 14-01-’15 08:46
(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)
(Ochrona antyspamowa)
Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.