V Konkurs O Złoty Karton III LO

Biblioteka Szkolna Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złoty Karton III LO”, ogłoszonego pod hasłem:

„ciepło-zimno"

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Wiersze można przesyłać do 31 stycznia 2020 r. Przewidziane jest uroczyste rozstrzygnięcie z wręczeniem nagród i dyplomów w połowie marca 2020 r., dla przyjezdnych laureatów głównych miejsc zapewniamy noclegi, a także zapraszamy na warsztaty poetyckie z jurorami. Poniżej szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia.
Zapraszamy!

justa | czwartek, 24 październik 2019 - 11:19 am | | Domyślne | Brak komentarzy
Użyte znaczniki: , , ,

Wyniki minikonkursu wrześniowego

Tak się złożyło, że minikonkurs wrześniowy ocenialiśmy w żeńskim gronie.
Poziom był naprawdę dobry i nadesłaliście aż 7 tekstów. Muszę przyznać, że wyjątkowo nie toczyłyśmy długich sporów, udało nam się właściwie werdykt ustalić jednomyślnie.

justa | środa, 16 październik 2019 - 09:07 am | | Domyślne | Brak komentarzy
Użyte znaczniki: , , ,

Minikonkurs październikowy

Czytałam ostatnio "Atenę" Paulo Coelho i trafiłam na fragment, w którym główna bohaterka puszczała sobie muzykę i tańczyła zupełnie nie do rytmu, chcąc w ten sposób obudzić w sobie nieznane jej energie, moce czy uczucia.

Październikowym konkursem jest właśnie owo ćwiczenie: złe tańczenie do ulubionej rytmicznej piosenki. Spróbuj, a następnie opisz swoje myśli, które przyjdą ci do głowy, czy to w trakcie, czy zaraz po.

W puli nagród:
tomik poetycki Marcina Biesa "Funkcje krytyczne"
oraz powieść "Pani Dalloway" Virginii Woolf

Termin do końca października!

Powodzenia!

blueberry | czwartek, 10 październik 2019 - 3:48 pm | | Domyślne | Cztery komentarze(-y)
Użyte znaczniki: , ,